Jak od roku 1994 přinášíme lásku k saunování?

Viktorie Volfová
23.02.2021

Přečtěte si článek  RezidenceOnline!

Ke vzniku našich saun jsou vždy používány dvě ingredience - láska k saunování a kvalitní řemeslná práce.
  
       
Více o naší filosofii, ale i o historii Saunatopu si můžete přečíst v článku dole pod textem.

Majitel firmy Saunatop Petr Volf hned po revoluci přemýšlel, jak se pustit do podnikání. A protože měl díky příbuzným emigrantům dobré kontakty ve Finsku, zvažoval, co by z téhle severské země mohl začít dovážet. A když se řekne Finsko, tak člověku hned naskočí co? Sauna. „Osobně jsem měl možnost poznat finskou saunovou kulturu se vším, co k ní patří, a saunování propadl,“ dodává. Dlouho tedy netápal a hned v roce 1991 dovezl do Československa první saunu z Finska.

Byl jsem jeden z prvních, co sem sauny začali vozit.“ 

Vzpomíná na začátky, kdy se sauny prodávaly v tehdy astronomických částkách okolo sto tisíc korun. Rychle se stal výhradním distributorem finské známe značky Helo. Jeho osobní nadšení dokázal předávat dál a i v současnosti, když svým zákazníkům při výběru ideální sauny vypráví o jejich fantastických účincích, tak v něm probouzí chuť se doma saunovat. Nezůstal ale jen obchodníkem a postupně se pustil i do vlastního vývoje a výroby saun a rozšiřoval portfolio výhradních dodavatelů. Během let dál budoval svou firmu a vystavěl mnoho veřejných i privátních zakázek.

Typické logo, které má na svém madle každá sauna Saunatop je k vidění v bazénech i ve wellness centrech po celé republice. Ačkoli firma směřuje spíše k privátním zakázkám, na kontě má práci i pro řadu luxusních hotelů a aquaparků. Trend saunování se během let dále rozšiřoval a jeho popularita společně se zájmem o zdravý životní styl rostla.

Firma Saunatop se od konkurentů odlišuje zejména svým osobním přístupem. Během let působení si pan Volf vytvořil osobní vztahy s klienty a převážně dělá další zakázky na základě pozitivních referencí. Se saunami Saunatop už vyrostla další generace milovníků saunování. „Přicházejí k nám mladí lidé, jejichž rodiče mají saunu Saunatop a teď ji chtějí i do svých domovů.“ Firma Saunatop nabízí celoživotní servis a poradenství. Tyto benefity se Saunatopu vrací spolu se stávajícími klienty a rovněž také s dalšími zájemci o sauny. Heslo „S láskou k saunování“ se projevuje i při tvorbě jednotlivých realizací. Většina saun se tvoří tzv. na míru. Firma se drží ověřených tradic, ale neustále následuje moderní trendy ve světě wellness.

Inspiraci čerpá převážně v zahraničí, konkrétně v Německu a hlavně v srdcovém Finsku. „Zkušenost je taková, že každý má jiný vkus a preference, proto s každým zákazníkem tvoříme saunu podle jeho představ, ale chceme mu nabídnout co nejvíce možností, tak aby se nekladly meze fantazii.“ Saunatop nabízí top materiály a kamna. Často vytváří atypické sauny na neobvyklých místech, tak aby se co nejvíce lidí mohlo saunovat u sebe doma.

Nejedeme na kvantitu, ale na kvalitu.“ Ročně udělají méně saun než v minulých letech, ale chtějí, ať každá jednotlivá sauna odpovídá individuálním představám a požadavkům zákazníka. Co sauna to originál. Loňský a začátek letošního roku je podle majitele mimořádný. Zájem o sauny vzhledem k současné situaci roste, společně s firmou Saunatop.

Publikovaný článek najdete také přímo na: www.rezidenceonlline.cz