Nejpokročilejší saunová technologie Saunum: O kousek zdravější saunování

Inovativní řešení, unikátní technologie. Předstvujeme vám novou generaci saunové technologie, která posouvá komfort vašeho saunování o kousek dál.

Saunum jsou klimatické zařízení, která míchají horký vzduch z horních pater a studený vzduch z nižších pater pro rovnoměrnější klima v sauně. Proces pocení se tak stává intenzivnějším a efektivnějším a zážitek ze saunování příjemnějším. 

Jedním z hlavních problémů moderních parních saun nerovnoměrně rozložená teplota: horní úrovně jsou příliš horké, zatímco nižší úrovně jsou příliš chladné. Větrání vzduchu je nerovnoměrné kvůli obrovskému odvodu horkého vzduchu shora. Tím se vytvářejí vrstvy a horký vzduch zůstává pouze na horní úrovni sauny.
 
Patentovaná technologie vznikla ve spolupráci s estonskou technologickou univerzitou Tallin. Studie ukázaly. že hladina CO2 byla ve většině saun mnohem vyšší, než bylo doporučeno (přes 2000 PPM), což  může způsobovat únavu a zrychlovat srdeční tep, jelikož srdce spotřebovává většinu kyslíku v těle, aby ochladila mozek. To spolu s nedostatkem kyslíku na úrovni hlavy má za následek nepříjemný pocit. Patentovaný systém míchání vzduchu Saunum zachycuje spalující páru, která stoupá pod stropem sauny, mísí ji s chladnějším vzduchem na povrchu podlahy a směruje měkkou páru zpět. To zajišťuje rovnoměrnější teplotu páry a rozložení tepla v sauně.

 Přidanou hodnotou poskytující další přínos pro zdraví, je přidání himalájské soli. Unikátní patentovaná technologie společnosti Saunum uvolňuje ionty soli do vzduchu. Kromě čištění vzduchu zvyšují ionty soli kapacitu plic, snižují fyzické onemocnění, pomáhají ke zdravější pokožce a podprují zdravější spánek. Umožňují také saunování lidem, kteří trpí alergiemi.    

Zařízení Saunum Primary máte možnost vidět na našem pražském showroomu. Neváhejte nás navštívit, rádi vám tento jedinečný produkt představíme blíže.  

          

"Saunum zve k prozkoumání nového severského zenu – inovativního řešení, které pozvedne zážitek ze saunování."

Svět Saunum - Saunum

26.03.2023

Sensation - sauna probouzící Vaše smysly

Interiér představuje kombinaci cedrových masivních latí z abichi. Originální zbarvení cedrových prken tvoří zajímavý kontrast použitého materiálu. LED osvětlení interér zahalí do barev a dotváří atmosféru. Nad hlavou září světla hvězdného nebe. Propojení s prostorem umožnuje prosklená čelní stěna.   Sauna je tvořena oblíbenou trojkombinací klasické finské sauny, vlhké bio sauny a pro krátkodobé prohřátí nechybí infračervené zářiče.  

02.10.2022