Praha Showroom: tel:608 55 44 44 Petr Volf

info@saunatop.cz

Kutná Hora prodejna:tel:774 55 44 68 Hana Hlínová

Sauny

sauna

Teplovzdušné, horkovzdušné i parní lázně byly známé již v dávné historii lidstva. Během tisíců let však zaznamenaly obrovské změny.

Od vyhřátého koutku v jeskyni přes sruby až k nejmodernějším baleným montovatelným prvkům z prvotřídního dřeva s vynikající izolací. Od kamenů ohřívaných ohněm k moderním elektrickým topidlům střeženým elektronikou.

Nejrozšířenějším typem je tzv. finská sauna, jejíž masové šíření do světa začalo v 60. letech minulého století.

Do podvědomí lidí se sauna dostala hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek.

Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění.

Je však nutné poznamenat, že saunování je individuální požitek, a proto jej musí každý jednotlivec vyzkoušet a najít ten nejvhodnější způsob. Pouze správným saunováním dosáhnete nejvyššího uspokojení, uvolnění a určité životní radosti.

Materiál na stavbu sauny

Materiál používaný na stavbu sauny musí být kvalitní, trvanlivý a odolný vůči vysokým teplotám.

Používané materiály

  • skandinávský smrk
  • kanadská borovice Hemlock
  • cedr
  • olše
  • polární borovice
  • africká vrba Abachi

Jsou i jiné méně vhodné materiály, ale jejich použití se nedoporučuje.

Pořiďte si vlastní saunu

Jste příznivci pravidelného saunování, ale neradi docházíte do veřejných saun? Dopřejte si pohodlí a pořiďte si saunu domů.

Domácí kutilové si mohou saunu vybudovat sami z nakoupeného materiálu. Je však nutné upozornit na to, že i když v některých supermarketech jsou prodávány palubky jako skandinávský smrk, nemají tyto palubky se skandinávským smrkem používaným na sauny nic společného.

Tyto palubky jsou určené čistě pro chalupářské potřeby a uzpůsobeny spíše běžnému klimatu. Palubky pro sauny jsou vyráběné z kvalitní suroviny, jsou speciálně upravované a vždy nejméně dvakrát sušené.

Proto kutilům doporučujeme nakupovat materiál výhradně u saunových výrobců. U nich si mohou pořídit i saunové topidlo a další doplňky do sauny.

Mnohem výhodnější (a pohodlnější) než kutit si saunu sám, je nechat si ji zhotovit na klíč. Stavbu na klíč provedou pracovníci firmy SaunaTop odborně a tedy kvalitně, během 1 - 3 dnů, s poskytnutím záruky.

Neriskujte a spolehněte se na profesionály.