Praha Showroom: tel:608 55 44 44 Petr Volf

info@saunatop.cz

Kutná Hora prodejna:tel:774 55 44 68 Hana Hlínová

THERÁPON 98, a.s

Finská sauna, parní lázeň, zábavné sprchy, ochlazovací bazének, infrakabina

Saunování má zejména preventivní účinek. Napomáhá klidnější činnosti srdce, prohlubuje a uvolňuje dýchací cesty, bolesti kloubů a svalů ustoupí. Stejně tak utiší Vaše podrážděné nervy, migrénu či nervozitu.

Během saunování se tělo začne silně okysličovávat, dojde k rozšířování kožních pórů a cév. Zlepší se dýchání kůže, ta je potom vláčnější a svěžejší a taktéž končetiny se lépe prokrví. Díky silnému pocení, začne tělo vylučovat mnoho látek, mezi kterými jsou i látky škodlivé.

Infrasauna

Vyhřívací kabina znamená revoluci v možnosti regenerace organismu za využití terapeutického efektu infračerveného záření. Je infračervené záření této kabiny skutečně bezpečné?

Není třeba mít obavy. Toto záření nemá nic společného s UV zářením (odpovědným za spálení kůže při opalování a s poškozením kůže), anebo nukleárním zářením.


Zářící teplo je jednoduše forma energie, zahřívající tělesa přímo, a to bez zahřívání vzduchu, který je mezi nimi. V infračervených saunách, kde teploty dosahují od 20 do 60 stupňů Celsia je mnohem snazší a příjemnější dýchat, než je tomu v tradičních saunách. Infračervené sauny se mohou používat i s otevřenými dveřmi dokořán, pokud jediným požadovaným výsledkem je infračervená penetrace, nebo pokud požadujeme svalové prohřátí (sportovní svalové předehřátí) bez dosažení výrazné potivosti, a to vše i v plném oblečení. Tento přístup může být používán před svalovým strečinkem, posilováním, běháním anebo před vystavením se nízkým teplotám.

Teplota v sauně40 - 60 °C
Relativní vlhkost vzduchu v sauně3 - 12 %
Doporučená doba pobytu25 - 35 min


Parní sauna

Parní lázeň, vedle pocitových a relaxačních účinků, působí blahodárně, což je dnes i lékařsky prokázáno, při léčbě astmatu, zánětu průdušek, revmatických a kloubních onemocněních a poruchách krevního oběhu. Velice významné je působení páry na pokožku. V parní lázni dochází k uvolňování pórů pokožky, čímž dochází k vyplavování nečistot a přebytečného mazu z povrchu těla.


Parní kabiny slouží zejména k uvolnění organizmu, relaxaci a zmírňují revmatické potíže. Výhodou parní sauny, kde teplota dosahuje maximálně 60 ° C při až 100% vlhkosti, je její nižší zátěž organismu, proto si ji mohou dovolit (po konzultaci s lékařem) i lidé, mající zdravotní problémy, kvůli kterým nemohou jít do klasické sauny.

Pobyt v parní lázni:

pomáhá k uvolnění dýchacích cestpřispívá k regeneraci přetíženého svalstvazmírňuje celkovou únavu příznivě ovlivňuje celkové prokrvení těla a jeho detoxikaciblahodárně působí na klouby a dokáže ulevit od revmatických potíží

Teplota v sauně35 - 55 °C
Relativní vlhkost vzduchu v sauně90 - 100 %
Doporučená doba pobytu25 min


Finská sauna

Finská sauna má prokazatelné účinky na lidský organismus. Během pobytu ve finské sauně dochází k intenzivnímu pocení, díky němuž se pokožka zbavuje nečistot z pórů a je povzbuzována látková výměna Léčí řadu fyzických onemocnění a předchází jejich výskytu. Mimo účinků na fyzické zdraví také pomáhá odbourávat stres a navozuje pocit vnitřního uvolnění.


Parní kabiny slouží zejména k uvolnění organizmu, relaxaci a zmírňují revmatické potíže. Výhodou parní sauny, kde teplota dosahuje maximálně 60 ° C při až 100% vlhkosti, je její nižší zátěž organismu, proto si ji mohou dovolit (po konzultaci s lékařem) i lidé, mající zdravotní problémy, kvůli kterým nemohou jít do klasické sauny.

Pobyt ve finské sauně:

příznivě ovlivňuje celkové prokrvení těla a jeho detoxikacizmírňuje celkovou únavupřispívá k regeneraci přetíženého svalstva

Teplota v sauně80 - 110 °C
Relativní vlhkost vzduchu v sauně3 - 12 %
Doporučená doba pobytu10 min


Kontaktní informace
+420 556 870 111
  • Související produkty
  • Související místa
  • Související značky
  • Související články
  • Související reference
  • Hodnocení