Praha Showroom: tel:608 55 44 44 Petr Volf

info@saunatop.cz

Kutná Hora prodejna:tel:774 55 44 68 Hana Hlínová

Infrasauny

infrasauna

Infrasauna funguje na jiném principu než klasická sauna. Pokud ji srovnáme s finskou saunou, tak její předností je, že ji mohou užívat i lidé, kteří mají nějaké postižení kardiovaskulárního aparátu. Samozřejmě za předpokladu, že je jejich zdravotní stav stabilizovaný.

Infračervené záření

  • Je neviditelné.
  • Tělo ho vnímá jako teplo.
  • Nemá nic společného s UV zářením, které poškozuje pokožku při opalování.
  • Zahřívá tělo přímo, aniž by došlo k ohřívání vzduchu.
  • Prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50 °C v prostředí, které nezatěžuje organismus.
  • Po celou dobu pobytu v infrasauně dýcháte vzduch o teplotě 20 - 55 °C, protože 80 - 90 % vyzařovaného tepla vstřebá Vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny.

Terapeutické účinky infrasauny pro Vaše zdraví

Uvolní namožené svaly a bolest zad

Máte sedavé zaměstnání? To spolu s každodenní námahou způsobuje namožené svaly a bolavá záda. Infrasauna je přímo očistou pro Váš mrzutý stav.

Stačí půl hodiny pobytu v infrasauně a poté 5 minut masáže pod vlažnou sprchou a budete se cítit jako znovuzrození (její blahodárné účinky v podobě úlevy oceníte též při ztuhlosti kloubů a projevech stárnutí).

Bezpečně Vás připraví na sportovní zátěž

Plánujete podat velký sportovní výkon? Abyste předešli úrazům, je vhodné se předem rozcvičit. Máte-li možnost využít infrasaunu, můžete absolvovat tzv. pasivní rozcvičku.

Pobyt v infrasauně Vám prohřeje organizmus, zvýší jeho prokrvení, látkovou výměnu a tepovou frekvenci, čímž Vaše tělo připraví stejně kvalitně jako trénink.

Účinně posiluje imunitní systém

Denně se setkáváte s řadou bakterií a virů, jste oslabeni stresem, překvapeni rozmary počasí. Abyste v takových podmínkách obstáli, musíte mít silnou a odolnou imunitu.

Účinky infrasauny způsobí zvýšení Vaší tělesné teploty, které vede k oslabení až usmrcení bakterií a virů.

Bojuje s nadváhou

Hledáte ke sportu a dietám další účinný prostředek, který Vám napomůže s redukcí váhy? Pak je infrasauna skvělou volbou.

S Vaším tukem se popere tak, že se vlivem působení tepla Vaše krevní cévy snáze prokrví a lymfatický systém tak snáze nežádoucí tukové kyseliny vyloučí z těla ven (půlhodinovým pobytem v infrasauně ztratíte až 700 kalorií, nesmíte však zapomenout doplnit odpařené tekutiny).

Vypuzuje toxické látky

Víte, že zahřívání organismu v infrasauně je hlubší než v běžné sauně? Ve vyloučeném potu je obsažena voda maximálně z 85 %, zbylých 15 % tvoří cholesterol, tukové buňky a v tucích rozpustné jedy, těžké kovy a kyseliny, sodík i čpavek.

A jelikož je zde v porovnání s klasickou saunou vyloučeno až dvojnásobné množství potu, vyloučí infrasauna z Vašeho těla až 7x více ve vodě nerozpustných látek.

Hojí rány a podporuje krásu

Hojí se Vám špatně ekzémy, popáleniny či poranění? Pomůže infrasauna. Vlivem tepelných účinků dochází k lepšímu prokrvování svalů, které jsou pak rychleji okysličovány.

Hloubkovým čištěním pórů dochází také k odstranění odumřelých buněk a nečistot, což účinně napomáhá léčbě akné.

Je účinná v boji s celulitidou

Trápí Vás celulitida? Není to nic jiného než vodní a tuková usazenina pod kůží, kterou můžete infrasaunou odbourat.

Ideální je, můžete-li infrasaunu využívat denně. Tehdy doporučujeme 5 minut masáže pod vlažnou sprchou a poté 5 minut pobytu v infrasauně. Výsledky se brzy dostaví, pokud budete důslední.

Pomůže Vám zbavit se únavy a načerpat novou energii

Jste často unavení a bez energie? Infrasauna přispívá k vyloučení škodlivin z těla, zbaví Vás tísnivých pocitů, posílí imunitní systém, uvolní klouby a svaly. Saunování vylepší Vaši kondici, otužilost a také přispěje k větší obranyschopnosti organismu.

Pravidelné návštěvy infrasauny prospějí Vašemu tělu a dodají mu potřebnou vitalitu. Dnes je infrasauna díky svým pozitivním účinkům zdravou zábavou, která pomáhá Vašemu organismu být v harmonii a zlepšovat Vaši psychiku.

Neváhejte a přesvědčte se o vynikajících účincích infrasauny.